Každá navigácia využíva služby GPS.

Global Position system (GPS) je systém na presné určenie polohy kdekoľvek na Zemi.

GPS – bol vyvinutý v USA a skladá sa z troch častí:

1.       kozmická – je to 24 družíc (21 navigačných a tri záložné), ktoré obiehajú Zem vo výške 20200 km. Každá družica, ktorá váži asi 900 kg a stojí asi 50 mil. dolárov, prijíma, vysiela a uchováva informácie, ktoré dostáva z riadiaceho centra (korekcia dráhy atď.)

2.       riadiaca časť – skladá sa z riadiaceho centra , štyroch monitorovacích staníc rozmiestnených po celom svete a tri vysielacie stanice. Riadiace centrum je v opevnenom bunkri v Skalistých horách.

3.       užívateľská časť – sú to jednotlivé GPS prístroje, ktoré prijímajú a vyhodnocujú GPS signály. Tieto prístroje dokážu určiť polohu rýchlosť a čas.

Plánujete kúpiť televízor a rozhodujete sa či má mať 3D? 

Prvou otázkou je či ho využijete: 

Ak oblubujete filmy tak 3D efekt môže byť pre Vás zaujmavy.

Teraz si možno hovoríte že nebudete kôli tomu kupovať 3D blu-ray prehrávač a 3D filmy aby ste mohli 3D pozerať

ano s týmito hračkami je 3D kvalitnejšie a zážitok o to silnejší,

ale dá sa nastaviť konverzia z 2D-3,D čo znamená, že aj z obyčajného filmu alebo televíznych novín vam vie TV spraviť 3D.

Ak ste sa rozhodli pre 3D 

Hudba je nádherná. Dajte svojim deťom hodnotný darček. Klávesy digitálneho piána vaše deti zvládnu a budú vám robiť radosť.

Pozrite si krátke video nášho kolegu Roberta Marka.

 

Run,Run,Run.

 

V dnešnom článku, ako už nadpis napovedá sa jedným okom pozrieme na príslušenstvo pre športovcov, konkrétne sa jedná o športové hodinky.

Beh v poslednom čase zažíva veľký boom, získava si stále viac a viac fanúšikov, od začiatočníkov až po profesionálnych športovcov. Ideálnym spoločníkom pri dlhom behu sa môžu stať okrem MP3 prehrávača aj  športové hodinky s meraním srdečného tepu, alebo vyššie modely, ktoré ponúkajú aj snímač GPS, pomocou ktorého dokážete presne sledovať trasu, rýchlosť ,prevýšenie a odbehnutú vzdialenosť.

Uvediem zopár informácií, ktoré môžu pomôcť pri výbere notebooku.

Typ procesoru:                                AMD  vs. Intel; 

Procesor predstavuje „mozog“ počítača. Dvaja najznámejší výrobcovia procesorov sú spoločnosti AMD a Intel. Modely od spoločnosti Intel sú považované skôr za tie výkonnejšie a modely od spoločnosti AMD sú považované za ekonomickú voľbu. 
Niektoré novšie procesory už obsahujú aj v sebe zabudované grafické jednotky, ktoré sú schopné poskytnúť relatívne vysoký výkon aj pri náročnejších aplikáciách. (Napríklad procesory Intel i5)

Tak sme sa dopracovali k losovaniu hlavnej ceny, TV Panasonic Viera s uhlopriečkou 107 cm.

Celú akciu sme robili pri príležitosti 20. výročia založenia firmy Altrak spol. s r.o. Našej akcie sa zúčastnilo mnoho našich fanúšikov. Počas piatich týždňov sme losovali ceny pre zaregistrovaných zákazníkov. Teraz po piatich týždňoch konštatujeme, že akcia bola úspešná. 

Logo

Priatelia, dnes by som vás chcel upozorniť na fakt, že naša spoločnosť nie je iba obchodnou ale poskytujeme čoraz viacej služby.

Chcem poukázať na skutočnosť, že sa nám darí stále viacej presadzovať v poskytovaní servisu a údržby počítačov, celkovo výpočtovej techniky. Naši zamestnanci sú už skúsení odborníci a riešia mnohé komplikované opravy.

TV Panasonic

Anketa

Páči sa Vám naša stránka?

Ano - 55%
Nie - 41.7%
Neviem - 3.3%

Celkom hlasov: 60
Hlasovanie pre túto anketu bolo ukončené na: december 31, 2015