Chcem sa s vami podeliť o skúsenosti a dojmi s používania operačného systému Windows 8. V dnešnej dobe ho nájdete skoro v každom novom notebooku alebo počítači. Je veľa ľudí, ktorý majú predsudky ešte skôr než ho začnú používať. Priznám sa do tejto skupiny ľudí som patril aj ja. Dokonca i po pár skúsenostiach sním, som si nevedel zvyknúť nato že v ľavom dolnom rohu nenájdem tlačidlo "štart". Mnoho ľudí to odrádza a radšej dajú prednosť staršej verzii Windowsu.

W8

Po čase mi však nedalo nepreskúmať útroby tohto systému. Hlavný a zásadný rozdiel je v menu "metro" ktoré nahradilo tlačidlo štart. Je to pekne spracovaná obrazovka obsahujúca ikony nainštalovaných programov a aplikácii nachádzajúcich sa v systéme. Je predurčené na použitie s dotykovou obrazovkou, avšak má pekné intuitívne ovládanie aj myškou. Ďalšou novinkou je vysúvací bočný panel na ktorom sa nachádzajú položky nastavenia, vypnutia, vyhľadávania, zdieľania a ďalších základných operácii s notebookom ako wifi a pod. Pri aplikáciách z ponuky metro sa týmto panelom ovládajú nastavenia samotného programu, čo mi príde veľmi vhodné. Už nemusím hľadať v každom programe kde má nastavenia a ako ich zmením. Všetko je vždy tam kde to hľadám.

Ďalej nám nový Windows ponúka svoj obchod s aplikáciami či už sú zdarma alebo platené. Viacero aplikácií ako napríklad skyve sa dá stiahnuť už len cez obchod. Ostatné nastavenia systému, obrazovky, účtov a podobne je samozrejme možná aj cez plochu a ovládacie panely.

Čo sa týka výkonu počítača s nainštalovaným OS Windows 8 je citeľne rýchlejší v prístupe na disk, spúšťaní aplikácií a prehliadaní internetu. Z mojej skúsenosti keď som mal možnosť porovnať OS Windows 7 Starter a OS Windows 8 na tom istom netbooku vyšiel víťazne nový Windows 8. Netbook pracoval svižnejšie, veľkým plusom bola samotná grafika Windowsu 8, ktorá je jednoduchá a nenáročná. Takže aj používateľ s pomalším hardwarom si môže vychutnať pôžitok s pekne spracovaného grafického prostredia. Ak však máte menšie obavy z prechodu na nový Windows a bude Vám chýbať ponuka štart nie je to žiaden problém. Vieme Vám ju do Vášho nového Windows doinštalovať :).

Nasledovné video je takým malým obrazovým návodom Windovs 8.

 

 

V závere by som to zhrnul do jednej vety. Netreba sa báť, stačí si zvyknúť na nové intuitívne ovládanie a získate rýchli a moderný operačný systém.

 

Takže sa nebojte a príďte sa ku nám informovať. Teraz OS Windows 8 za výhodnú cenu 85,- €S DPH.

 

Anketa

Páči sa Vám naša stránka?

Ano - 55%
Nie - 41.7%
Neviem - 3.3%

Celkom hlasov: 60
Hlasovanie pre túto anketu bolo ukončené na: december 31, 2015